KONUMUMUZ

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

ALTIN İĞNE RADYOFREKANS TEDAVİSİ HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR ?


Cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavisi
Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüz, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaklardaki kırışıklıkları tedavi etmekte oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyofrekansın yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. 


Boyun ve dekolte bölgesi sıkılaştırma
Altın iğneli radyofrekans, boyun ve dekolte bölgesini sıkılaştırmada oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. 

İz tedavisinde
Özellikle izin direkt olarak içine yapıldığı için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi bir hale getirmektedir. 

Sivilce izi tedavisinde 
Altın iğneli radyofrekans yönteminin en başarılı olduğu alanlardan biri sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler, hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçla fraksiyonel CO2 lazerle kombine etmek tedavinin başarısını arttırmaktadır.

Çatlak Tedavisinde 
Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için deri ve deri altı yırtıklarının tedavisinde fraksiyonel radyofrekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Çatlakların tamamen yok olması mümkün değildir, ancak daha iyi hale getirilebilir, rengi düzelir, çatlakların çapları daralır, daha pürüzsüz bir hale gelerek çatlakların görünürlülüğü azaltılır. Altın iğne radyofrekans tedavisi çatlaklarda 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans yapılmaktadır. Çatlak tedavisi fraksiyonel karbondioksit lazer ile de kombine edilebilmektedir. 

Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde 
Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde altın iğne RF başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırma 

Aktif Akne Tedavisi 

Hiperhidrozis Aşırı Terleme Tedavisi 
Altın İğne Radyofrekans tedavisinin kullanıldığı bir diğer alan, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisidir. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır.  Uygulama koltuk altı bölgesine krem ile uyuşturularak yapılmaktadır. Tedavi sonrasında 1 gün süren bir kızarıklık meydana gelir. Uygulama sonrasında tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.  Terleme tedavisi 3-4 hafta aralıklarla 3 seans yapılmaktadır. Bunun sonucunda terlemede belirgin ve kalıcı bir azalma mümkün olmaktadır. 

ALTIN İĞNE RADYOFREAKANS TEDAVİSİ

SORU - CEVAP

Radyofrekans altın iğne tedavisi, cildi sıkılaştıran, kırışıklıkların görünümünü azaltan ve cildinizin dokusunu iyileştiren yenilikçi bir kozmetik tedavidir. Bu yöntemle altın iğnelerin cilt altına ilettiği radyofrekans dalgaları, hücre içindeki suda yer alan iyonları harekete geçirerek ısı oluşturur. Cilt yüzeyinizde herhangi bir zarar oluşturmadan kolajen ve elastin üretimi uyarılır, doğal bir iyileşme süreci başlatılır. Böylece cilt kendini yenileyerek onarır. 
Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

ALTIN İĞNE RADYOFREKANS UYGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR ?

Uygulama çok ağrılı olamamakla birlikte daha konforlu geçmesi için öncesinde cilde anestezik krem uygulanır.

Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir.

Yüz bölgesine uygulandığında işlem ortalama 30 dakikadır.

Radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğne ciltte mikro delikler oluşturur.  Sadece iğnelerin ucunda oluşan radio- frekans enerjisi ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, yüzeyel cilt tabakalarına hasar verilmez.

Uygulama problemli bölgelere birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır. 

info@mest.co

İLETİŞİM

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

DOKTORUNUZA SORUN

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Altın İğne Radyofrekans Kaç Seans Uygulanmaktadır ?
Tedavi uygulamaları 3-4 hafta aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Probleminize ve nedene göre daha fazla uygulama yapılabilir. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Sonrasında Neler Yaşanır ?
Altın iğne RF uygulamasının en büyük özelliği lazerde yaşanan kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Hastada 3-5 saat kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen normale dönecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşamında bir kısıtlama yapmaz. Sonuçları ilk seans sonrasında farkedersiniz, sonraki seanslarda etkinlik daha da belirgin hale gelir.

Altın İğne Randyofrekans tedavisinin avantajları nelerdir ?
Herhangi bir pullanma, soyulma ve kabuklanma olmaz.
     • İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir.
     • Uzun süre süren bir etkiye sahiptir.
     • Yazın da uygulanabilir.
     • Tüm cilt tipi ve cilt rengine uygu bir tedavi şeklidir.
     • Sonuçların başarısı klinik testlerle kanıtlanmıştır.
     • Anında sosyal hayata geçiş mümkündür.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasını Kimler Yapabilir ?
Fraksiyonel radyofrekans siteminde kullanılan uçlarda küçük iğneler bulunmaktadır. Bu altın iğneler ciltte minik delikler açar. İğneli bir işlem olduğu için mutlaka bir hastane ya da muayenehane ortamında ve uzman bir doktor tarafından yapılması gereklidir. Uzman olmayan veya doktor olmayan kişiler tarafından yapılan işlemlerden sonra istenilen sonucun alınamaması, ciltte lekelenmeler ya da mikrobik infeksiyonlar gibi problemler olabilir.

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasının Fiyatları Ücretleri Nasıldır?
Altın iğneli radyofrekans tedavisi fiyatları, ücretleri öncelikli olarak hangi tedavinin yapılacağına bağlı olarak değişmektedir. Yine altın iğne fiyatı tedavinizin kaç seans yapılacağına bağlı olarak değişir. Tedavinin paket ya da seanslık olup olmaması ücreti etkileyen faktörlerdendir. Yine diğer fraksiyonel lazer ve benzeri tedavilerle kombine edilip edilmemesi fiyatları etkiler. Altın iğne tedavi ücretleri için muayene olabilir, 0232 3716363 numaradan kliniğimizden bilgi alabilirsiniz.

Radyofrekans enerjisi, sağlık ve güzellik alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte radyofrekans uygulamasına iki yeni özelliğin eklenmesi yöntemi çok daha etkili hale getirmiştir.

İlki radyofrekans yönteminin fraksiyonel hale getirilmesidir. Bu teknikte uygulanacak güç bir bütün halinde değil, yan yana birçok küçük noktadan cilde uygulanmaktadır. Bu sayede arada kalan sağlam dokular sayesinde hasarın çok daha az olması sağlamaktadır. Bu gelişmenin kullanıldığı “fraksiyonel radyofrekans cihazları” daha çok bilinen adı ile Thermage (termaj) cihazları piyasada yer almıştır. Halen geniş kullanım alanı bu cihazda derinin tüm katmanları etkilenmektedir.

İkinci yenilik ise mikro iğneler ile enerjinin doğrudan cilt içine verilmesidir.
Radyofrekans cihazının başlığında bulunan 25 adet mikro altın iğne, atış yapıldığında kısa sürelerle cilde girip çıkar. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değiştirilebilmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak da anılmaktadır. Altının iletken yapısı kullanılarak radyofrekans enerjisi direkt derinin alt tabakası olan dermise verilir. Bu sayede deri yüzeyinde gereksiz bir enerji kaybı olmadığı gibi ısıya bağlı deride oluşabilecek yan etkiler de ortadan kaldırılmış olur.

SİTE HARİTASI

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi