AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME YÖNTEMİ

İLE HANGİ ESTETİK SONUÇLAR ELDE EDİLİR?

·       Kişiyi günlük hayatından kısıtlamaz.
·    Lokal anestezi ile yapılan 30-40 dakika süren bir işlemdir.
·    Olabilecek morluk ve ödem en fazla 1 hafta- 10 gün sürer.
·    İpler zaman içinde tamaman eriyerek kaybolur.  
·    İpler cilt altı kollajen üretimini aktive eder.
·    Basit ve güvenlidir. 
·    Uygulama herhangi bir iz bırakmaz.
·    Uygulamanın istenirse tekrarlanabilir.
·    Diğer kozmetik işlemler ile başarı ile kombine edilebilir. 

Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirildikçe oldukça güvenli bir işlemdir.

Kullanılan ipler, sağlık için uygunluğu kanıtlanmış ameliyat iplikleridir. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri kullanılmaktadır.

Genellikle kısa süreli ve hafif bir şişkinlik, morarma dışında herhangi bir yan etki beklenmemektedir.

Enfeksiyon, şişlik, hassaslaşma veya uyuşukluk, asimetrik sonuçlar veya beklenenden daha az belirgin bir sonuç  nadiren görülebilir. Bu yan etkiler kısa sürelidir ve eğer işleminiz uzman bir doktor tarafından uygulandıysa işlemden çok kısa bir süre sonra kaybolacaktır.

·   Öncelikle hastamızın yüz bölgesi ayrıntılı bir şekilde muayene edilir. Tüm sarkma ve kırışıklıkların yönleri belirlenerek, iplerin yerleştirileceği en doğru hatlar belirlenir. Hangi ip çeşidinden ne kadar kullanılacağı tespit edilir. 

· Uygulama yapılacak alana uyuşturucu krem sürülerek 30 dk beklenir.

· Uygulama yapılacak bölgeler antiseptik solüsyon ile temizlenir. Giriş noktalarına lokal anestezi uygulanır.

·  Belirlenen plana uygun şekilde iğne ya da kanül kullanılarak ipler cilt altına yerleştirir.

·  İplerin üzerindeki çentik ya da konilerin cilt altına tam tutunması için cilt üzerine ip hattı boyunca masaj yapılır.

·  Uygulama tamamlandıktan sonra iğne giriş noktalarına antibiyotikli krem sürülür.

·  1 ay sonra kontrol muayenesi yapılır.  

HAPPY LIFT

En sık PDO ve PLA (poli L laktik asit) adı verilen maddelerden üretilen ipler kullanılır.

Bu ipler, özel olarak tasarlanmış, çentikli veya konili, çoğunluğu vücutta eriyen, allerji yapma riski olmayan, kollajen sentezini arttıran ve yıllardır ameliyatlarda başarı ile kullanılan oldukça güvenilir materyallerdir. 

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

Ameliyatsız İple Yüz Germe


APTOS LIFT

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple yüz germe işlemi genellikle 35 ile 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde ciddi elastikiyet kaybı olmayan hastalara uygulanabilir.

İPLE YÜZ GERME KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME

SORU & CEVAP

SPRING THREAD (DİNAMİK ASKI)

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

Kullanılan ip çeşitlerine göre farklı yöntemler geliştirilmiştir. 

SİTE HARİTASI

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

 • Ameliyatsız iple yüz germe kim tarafından uygulanır?

Bu konuda eğitim almış, tecrübeli plastik cerrah ve dermatologlar tarafından klinik ortamında yapılmalıdır.

 • Ameliyatsız iple yüz germe işleminden sonra sonuçlar ne zaman görülür ?

İple ameliyatsız yüz germe uygulanan bölgede hemen etkisini göstermekle beraber asıl istenilen sonuç 3 ay sonra tamamen görülebilir. Etkisi ve kalıcılığı ise 2 yıla kadar devam etmektedir.


 • Ameliyatsız iple yüz germe ağrılı br tedavi midir?

İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında herhangi ağrı ve acı duyulmaz.


 • Ameliyatsız iple yüz germe işleminde elde edilen sonuçlar kalıcı mıdır?

İşlemin yüzünüzdeki etkisi, yaş, kullanılan metod, uygulanan bölge, elastikiyet kaybı derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Cildiniz zaman geçtikçe yaşlanmaya devam edecektir ve yaşlanma etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Çoğu hastada işlemin etkisi ortalama 2 yıl kadar sürmektedir. İşlemin etkisini daha da uzatmak ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için çeşitli ek yöntemler kullanılabilir.


 • Ameliyatsız iple yüz germe kaç seans uygulanmalıdır?

Sadece bir uygulama yeterlidir.


 • Ameliyatsız iple yüz germe işleminin fiyatı nedir?

Ciltteki deformasyon durumu, uygulanacak olan işlemin planı, kullanılacak olan ameliyat iplerinin niteliği ve sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Bu sebeple örümcek ağı estetiğinin fiyatı, ön incelemeler ve uygulanacak işlemin kararlaştırılması sonucu ortaya çıkmaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0232 3716363 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak derinleşmeye başlar. Tüm bu süreç yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün oval şeklinin bozulmasına neden olur.

Ameliyatsız iple yüz germe, cilt altına yerleştirilen ipliklerin etkisi ile yüz ve boyun bölgesinde gerilme sağlayan estetik amaçlı bir uygulamadır. Ameliyat gerektirmeyen, hafif veya orta dereceli sarkmaların tedavisi için idealdir.

İple yüz germe yöntemi 2 farklı yolla etki gösterir. İlk olarak, iplerin üzerinde bulunan çentiklerin etkisi ile, boyun ve yüz bölgesindeki yumuşak dokular mekanik olarak yukarı doğru çekilir ve cildin gerilmesi sağlanır. Bununla birlikte, ipler cilt altında fibroblastik aktiviteyi arttırarak kollajen üretimini destekler. Böylece hem mekanik germe etkisi ile, hem de kollajen üretiminin artması ile, eskisine oranla çok daha gergin, parlak ve sıkılaşmış cilt yapısı ortaya çıkar. 

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME İŞLEMİNDEN SONRA İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?


SILHOUETTE (SİLUET) SOFT 

Emilebilir, kalıcılığı 5 yıl olan, içeriği caprolactone olan iplerdir. Emilebilir Caprolactone ipler, yıllardır ameliyatlarda güvenle kullanılan iplerdir.

Bir çok hasta bu uygulamanın hemen ardından günlük yaşantısına dönmektedir.

Bu süre içerisinde mimiklere ve ağızın çok açılmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

Bu dikkat süreci 3 hafta kadar sürmekle beraber yüze çok fazla baskı yapılmamalı, yüz üstü yatmaktan kaçınılmalıdır. Bu sürecin sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlanabilir. ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye ediyoruz. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir

İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde cildinizde kızarıklık, morluk ve bazı şişlikler olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir

Yüz gerilmesine bağlı oluşabilecek gamzelenmeler 2 hafta içinde düzelmektedir.

info@mest.co

Silhoutte Soft (Gençlik ipi estetiği), polilaktik asit  (PLLA) yapısında, üzerine çift taraflı yerleştirilmiş konilerden oluşan, her iki ucunda bulunan iğneler aracılığıyla yerleştirilen bir çeşit ipliktir.
Silhoutte Soft üzerinde bulunan konilerin etkisi ile, boyun ve yüz bölgesindeki yumuşak dokuların mekanik olarak yukarı çekilmesini ve cildin gerilmesini sağlar. Ayrıca ipler cilt altında fibroblastik aktivasyonunu arttırarak kollajen üretimini arttırır ve cildin yaşlanmasını geciktirir.
2014 yılında ip ile ameliyatsız yüz germe teknikleri kategorisinde en iyi ip ödülünü almıştır.
2015 yılında FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) tarafından etkinliği ve güvenilirliği onaylanmıştır.
Silhoutte Soft ‘un 8-12-16 konili olmak üzere 3 farklı çeşiti bulunmaktadır. Kişini yüzündeki kırışıklık ve sarkmanın derecesine ve yerleşimine göre farklı sayıda koni içeren ipler kullanılır.
Silhoutte Soft uygulamasının kalıcılığı uygulamanın yapıldığı bölgeye ve kişinin biyolojik yapısına göre değişmekle birlikte, yaklaşık 1,5-2 yıl süreyle etkinliğini korur. 

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

DOKTORUNUZA SORUN

Örümcek ağı estetiğinde (V Lift) kullanılan ipler, PDO (polidioksanon) maddesi içerir.
 
Önce Güney Kore’de başlayıp gelişen PDO iplerle yüz ve vücut germe işlemi, sonrasında oldukça popüler olmuştur.


Cildin altına yerleştirildikten 3 ay sonra mekanik germe etkilerini %50 oranında kaybetmekte olup, zamanla PDO maddesi su ve karbonik asite dönüşmektedir. PDO yapısındaki ipler 6 ay sonra tamamen eriyerek kaybolur. Ancak cilt altı dokusunda fibroblastik aktivite artışına bağlı oluşan yeni destek dokusu 1-1,5 yıl süre ile kalıcıdır.
 
İplerin tekli-düz (monofilament), çift sarmallı (tornado), vida şeklinde (screw) ve kancalı (cog) çeşitleri bulunmaktadır. Bu ipler çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş olup, cilt altına bu iğneler kullanılarak yerleştirilir. İpliklerin ve iğnelerin farklı uzunlukta formları bulunmaktadır.Farklı endikasyonlarda farklı ipler kullanılmaktadır. Cildi yenilemek amacıyla, tazeliğini sağlamak amacıyla mono denilen ipler kullanılırken, sarkık bir dokuyu düzeltmede ise cog denilen daha fazla kılçık içeren ipler kullanılır. Yine askılamada ve kırışıklık açmada screw denilen ipler kullanılmaktadır. Dolgu etkisi yaratmada spring denilen ipler kullanılmaktadır.

İLETİŞİM

Fransız Askısı, Dinamik Askılama, Kalıcı Gençlik ipi, Kilit Askı gibi isimlerle de anılan bu yöntem, 2006 yılında Fransa’da geliştirilmiştir.
Silikon ve polyesterden oluşan bir iptir. İçeriğindeki polyester sayesinde dayanıklılığı artar. Silikon ise doğal bir görünüm ve elastikiyetini devam ettirme özelliği sağlar. İpler %20 oranında esneyebilen bir yapıdadır. Bu esneme özelliği sayesinde mimiklerde bozulma yaratmaz ve kopma riski yoktur. Mimik hareketlerine gevşeyerek uyum sağlar. 
Spring thread, 30 cm uzunluktaki ipin üzerinde tutucu pikotlar ve uçlarda özel kıvrılabilen iğnelerden oluşur.
Üretiminde kullanılan materyalin özelliği sayesinde uzun yıllar cilt altında kalabildiği gibi, yumuşaklığı sayesinde de kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe sahiptir.
Aslında dinamik askı yalnız genç görünmeyi sağlamak için değil, aynı zamanda yüz felci geçiren hastaların yüz asimetrilerinin dinamik olarak düzeltilmesi için de kullanılmıştır.
2009 yılında “Avrupa İnnovasyon Ödülü” almıştır.
Kalıcılığı genellikle 5 yıldır. 

1991 yılında Dr. Sulamanidze tarafından geliştirilmiştir. Teknik, “ Russian lift”, “Aptos thread”, “Feather lift, “Contour Thread” olarak farklı isimlerle de anılmaktadır.  
Burada kullanılan iplikler üzerinde tek ya da zıt yönlerde çıkıntılar bulunmaktadır. İplikler Poliprolen’den yapılmıştırve vücutta erimez. Poliprolen pekçok ameliyatta kullanılan güvenilir bir dikiş materyalidir.
İplikler kanül adını verdiğimiz özel uzunluk ve kalınlıktaki künt uçlu iğneler ile yüze yerleştirilir. Kanül geri çekilerek ipliğin cilt altında kalsı sağlanır. İplik yüzeyindeki tek ya da iki taraflı küçük kancalar dokular içerisine girerek dokulara yapışmakta bu da yüzün istenilen anatomik alanının yukarı askıya alınmasını kolaylaştırmaktadır.
Kalıcılık süresi genellikle 5 yıldır.
 AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME İŞLEMİ GÜVENLİ MİDİR, YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

KONUMUMUZ

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME İÇİN HANGİ İPLER KULLANILIR?

AMELİYATSIZ İPLE YÜZ GERME UYGULAMASININ AVANTAJLARI

 • Kaş kaldırma
 • Yanak germe ve dolgunlaştırma
 • Nazolabial olukların azaltılması
 • Çene hattının belirginleştirilmesi
 • Yüz ovalinin düzeltilmesi
 • Boyun germe
 • Kol, karın, göğüs, iç bacak gibi vücut sarkmalarında iyi sonuç

alınmaktadır.