0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

2. Alınan yağ çeşitli işlemlerden geçirilir.

KONUMUMUZ

 Sonrası

info@mest.co

İLETİŞİM

DOKTORUNUZA SORUN

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

3. Yağ dokusu içindeki sıvı kısım uzaklaştırılarak hücreden zengin hale getirilir. 

SİTE HARİTASI

DIŞ DUDAK ESTETİĞİ 

 Öncesi

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

1. Yağ, genellikle karın bölgesinden özel bir enjektör sistemi ile alınır. 

 Öncesi

Kilo kaybı, doğumlar ya da yaşlanma ile dış dudakların altındaki yağ dokusu kaybolabilmektedir. Gençlik sırasındaki hafif dolgun, gergin görünüm kaybolur. Dış dudakların hacim kaybetmesi aynı zamanda iç dudakların da dışarı sarkmış gibi görünmesine neden olmaktadır. Bu durum tercihen kişinin kendi yağ dokusunun özel işlemlerle hazırlanarak enjekte edilmesi ya da hazır dolgu maddeleri kullanılması ile düzeltilebilir.

Dış dudakların doldurulmasında ilk tercih kişinin kendi yağları olmalıdır. Bu işlem için uygun olmayan kişilerde kalın partiküllü hyalüronik asit içeren dolgular da kullanılabilir. 
Dış dudaklara yağ enjeksiyonu labiumların daha genç ve dolgun görünmesi için yapılan estetik müdahaledir. Yağ enjeksiyonu ameliyathane şartında lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilir. Genellikle karın bölgesinden liposuction (yağ emme) benzeri bir işlemle alınan yağlar çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra büyük dudakların içine enjekte edilir. 
Hasta birkaç saat dinlendikten sonra evine gidebilir. Pansuman ve dikiş alımı gerekmez. Uygulamadan sonra istirahat gereksinimi yoktur. Dolgunlaştırma işlemi sonrası dış dudaklarda şişme oluşur. Şişlik birkaç gün içinde giderek azalır.

Kilo fazlalığı nedeniyle dış dudaklar ve dış dudakların üst kısmındaki mons olarak adlandırılan bölge kabarık hale gelebilir. Bu durum özellikle dar kıyafetler ya da mayo giyildiğinde rahatsız edici olmaktadır. Bu durumlarda genellikle labia majora ve minoralar arasından çok küçük bir kesi yapılarak lazer lipoliz ya da liposuction (yağ emme) uygulanır. Bu uygulamalar yeterli olmazsa gizlenebilir bir alandan yapılan kesi ile fazla cilt uygun bir şekilde çıkartılabilir. 

 Sonrası

DIŞ DUDAKLARIN ( LABİUM MAJORA ) BÜYÜTÜLMESİ
4. Hazırlanan yağ dokusu dış dudaklara enjekte edilir. 

DIŞ DUDAKLARIN VE MONS PUBUSİN KÜÇÜLTÜLMESİ