İLETİŞİM

DOKTORUNUZA SORUN

Göz çevresinde çökme, morluk, torbalanma ve kırışıklıkların bulunması kişinin yorgun, mutsuz ve yaşlı görünmesine neden olur.

Sosyal çevremizde karşımızdaki kişinin en faz en fazla o geçtiğimiz bölge göz çevresidir. Yorgunluğumuzu ve dinginliğimizi yansıtır. Yaş, metabolizma, çevre ve beslenmeyle bünyemizde oluşan değişikliklerin en çok dışa vurduğu bölgedir. Konuşmadan ifadeyi sağlayan yer göz ve göz çevresidir.

 Göz çevresindeki bu sorunlar göz altında bulunan yağ yastıkçıklarının aşağı doğru yer değiştirmesine ve kemik yapının erimesine bağlı olarak ortaya çıkar. Bunun yanında göz altı bölgesindeki cilt ve cilt altı destek dokusu çok incedir. Bu nedenle kırışıklık, cilt kalitesinde azalma gibi sorunlar ilk olarak göz çevresinde görülür.

Bu sorunlar, özel olarak geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile tedavi edilebilir. Göz altında aydınlanma sağladığı için ışık dolgusu olarak isimlendirilmiştir.

Göz altı ışık dolgusunun ana içeriği, diğer birçok dolgu ürününde de kullanıllanılan hyalüronik asittir. Ancak klasik dolgulardan farklı olarak buradaki hyalüronik  asit daha akışkan bir yapıya sahiptir. Böylece ince yapıdaki göz altı bölgesine sorunsuz şekilde uyum sağlar.

Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmaktadır. Fakat yaşla birlikte azalmaya başlar. Hyalüronik asit uygulaması hem citteki hacim kaybını onarır hem de su tutma özelliği sayesinde cildin nemlenmesini sağlar.   Göz altı ışık dolgusu kombine bir içeriğe sahiptir. Hyalüronik asit yanında yapısında vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidanlar da mevcuttur.  Böylece hem göz altı problemlerinin giderilmesine ve hem de cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına  yardımcı olur.  Göz çevresi daha aydınlık ve pürüzsüz görünür. 

Nadiren hafif kızarıklık ve morarma görülebilir, ancak bu durum genellikle 72 saat sonra kayboluyor.

Göz Altı Işık Dolgusu

Öncelikle göz altı ışık dolgu uygulamasının ağrısız geçmesi için gerekenler yapılır. Uygulama bölgesine uyuşturucu krem sürülerek etki göstermesi için beklenir. Ayrıca dolgunun içeriğinde de anestezik madde olduğu için işlem sırasında ağrı duyulmaz.

Göz altı ışık dolgusunun uygulanması, diğer dolgu uygulamalarına göre bazı farklılıklar gösterir. Göz altı ışık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulamanın şişlik ve morarmaya neden olmaması için iğne yerine ucu künt kanül kullanılmalıdır.

Uygulamaya, göz altı bölgesindeki oluğun en derin noktasından başlanır. Bu alana dolgu verilmesi problemin çoğunu düzeltecektir. Küçük miktarlarda göz altı dolgusu oluğun derinliği boyunca uygulanır. Düzeltme bir tarafta tamamlandıktan sonra sonuç hastaya aynada gösterilmelidir. Hastalar belirgin bir düzelmeden çabucak etkilenirler. Çünkü etki anında gözükür.

Uygulanacak hacim kişinin göz altı oluğu derinliğine bağlı olarak değişebilir. Genellikle 0.5 cc ile 1 cc hacim çoğu kişi için yeterli olabilir. Aşırı doz uygulaması o bölgede normalden daha kabarık bir görünüm oluşturabilir. Bunun yerine hastaya 1-2 hafta sonra ek doz uygulanması önerilir.

Uygulama sonrasında soğuk kompres uygulanır. 

info@mest.co

Göz altı ışık dolgusu 1-1,5 yıl süre ile kalıcıdır. Göz altı bölgesi mimiklerden çok etkilenmeyen bir bölge olduğu için bu alana yapılan dolgunun kalıcılığı daha uzun sureli olmaktadır. Düzenli olarak göz altı dolgusu yaptıran kişilerde dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir. ​

·         Göz altında çökme

·       Göz altında morluk

·       Göz altındaki kahverengi halkalar

·       Göz altındaki kırışıklıklar

·       Yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesi

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU UYGULAMASININ YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

Günümüzde yanlış kişiler tarafından yapılmış yanlış dolgu uygulanması sonucu görünümünden şikayetçi olan birçok hasta mevcuttur. Göz altı bölgesinde cilt çok incedir ve cilt altı dokusu yok denecek kadar azdır. Bu yüzden bu bölgeye yapılan yanlış uygulamalar hemen kendini belli eder ve kötü görünüm yaratabilir. En sık yapılan hata uygun dolgu maddesi kullanılmamasıdır. Yüzün diğer bölgeleri için üretilmiş dolgu maddelerinin, göz altı dolgusu olarak kullanılması göz kapağında sertlik ve şişliklere neden olabilir. Göz altı dolgusu küçük dozlarda yapılmalıdır. Dolgu fazla miktarda verildiğinde bu bölge kabarık ve hafif gri-morumsu bir renkte gözükür. Bu gibi sorunların yaşanmaması için göz altı ışık dolgusunun mutlaka deneyimli plastik cerrah ya da dermatologlar tarafından klinik ortamında uygulanması gerekmektedir.

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42
GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSUNU KİMLER UYGULAR?

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NE KADAR SÜRE KALICIDIR?

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NASIL UYGULANIR ?

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU İLE HANGİ SORUNLAR TEDAVİ EDİLEBİLİR ?

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

SİTE HARİTASI

KONUMUMUZ