KONUMUMUZ

İLETİŞİM
0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

DOKTORUNUZA SORUN

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

Bayanlarda cinsel organla ilgili en çok yapılan operasyonlardan biri “labiaplasti” işlemidir. Labiaplasti, iç dudaklar olarak adlandırılan labia minoraların boyutunu azaltmak ve yeniden şekillendirmek için yapılan bir işlemdir. 

Vajinoplasti, en çok normal doğum yapan kadınlarda vajina kaslarının gevşemesi sonucu  cinsel ilişki esnasında vajinanın yeterli kavrama sağlayamaması ve vajinadan ses gelmesi, cinsel ilişkinin olumsuz etkilenmesi nedeniyle yapılır. 

Normal doğum, doğum sonrası oluşan yırtıklar ve bu yırtıkların doğru şekilde onarılamaması gibi nedenler kadın genital organlarına zarar verebilir. Bu durumlar vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir.


Genital bölgede iç ve dış dudakların renginde yaşla birlikte ve hormonlara bağlı koyulaşma meydana gelmektedir. Renk koyuluğu epidermisteki melanin pigmentindeki artıştan kaynaklanmaktadır.

Kilo kaybı, doğumlar ya da yaşlanma ile dış dudakların altındaki yağ dokusu kaybolabilmektedir. Gençlik sırasındaki hafif dolgun, gergin görünüm kaybolur.

Hymenoplasti,  vücut sağlığı veya güzelliği açısından zorunlu bir işlem değildir. Ancak sosyal yönden ihtiyaç duyulabilir.

​GENİTAL ESTETİK

SİTE HARİTASI

info@mest.co