* Vajinoplasti: Vajinal kanalın daraltılması cerrahi işlemler ya da lazer uygulamaları ile sağlanabilir. 
* Himenoplasti ( Kızlık zarı dikilmesi ): Kızlık zarının dikilmesi labiaplasti operasyonu ile eşzamanlı yapılabilir.    
* Doğum İzlerinin Düzeltilmesi: Normal doğumun ya da normal doğum esnasında yapılan epizyotomi işleminin neden olduğu makat ile vajinal bölge arasında oluşmuş kötü izlerin düzeltilmesi ve makat kaslarının sıkılaştırılması da labiaplasti ile birlikte yapılabilir. 
* Genital beyazlatma:  Lazer uygulamaları ile genital bölgedeki koyulaşmış cildin renginde açılma ve dış dudak bölgesinin cilt kalitesinde artış sağlanır. 

LABİAPLASTİ OPERASYONU NEDİR ?

Asimetrik iç dudak, dar pantolon gibi giysilerde rahatsızlık hissine neden olabilir
İç dudağın asimetrisi genital bölgenin görünümünü bozar

LABİAPLASTİ HANGİ İŞLEMLERLE BİRLİKTE YAPILABİLİR ?


Labiaplasti tek başına ya da genital bölgeyle ile ilgili şu gibi prosedürlerle birlikte yapılabilir; 

* Mons Pubis Küçültülmesi:  Bazı kişilerde dış dudaklar ve dış dudakların üst kısmındaki mons olarak adlandırılan bölge kabarık hale gelebilir. Mons pubis küçültülmesi, labiaplasti işleminin bir parçası olarak yapılabilir. Bu işlem, liposuction ile ya da gerekirse cilt fazlalığının da çıkartılması şeklinde yapılır. 
* Klitoris Estetiği ( Kliteroplasti, Klitoral Hood Küçültülmesi ): 
Labiumların normalden büyük ve sarkık olduğu pek çok hastada klitorisin üst kısmındaki ve çevresindeki dokuların da  normalden daha fazla olmasına neden olur. Klitoris kadında cinsel hazzın çok yoğun hissedildiği bir anatomik alandır. Klitorisin normalden daha büyük ve deri kıvrımlarının yoğun olduğu bu görüntü, hem estetik görüntünün bozulmasına hem de işlevsel olarak kadında cinsel doyumun azalmasına zemin oluşturmaktadır. Kliteroplasti operasyonunda bu fazla dokular dokular ortadan kaldırılır. Bu operasyon genellikle labioplasti operasyonu ile eş zamanlı uygulanır.

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

LABİAPLASTİ OPERASYONU İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

KONUMUMUZ

İç dudakların her iki tarafı simetrik olmalı
Renk, dış dudaklar ile uyum halinde olmalıdır

DOKTORUNUZA SORUN

İç dudaklar ( labia minora ), dış dudakların ( labia majora )  arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır. Önde orta çizgide birleşerek klitorisi bir kılıf gibi örterler. Küçük dudaklar arkaya doğru daralarak vagina girişinin alt kısmını oluşturur. 
Normalde dış dudaklar, iç dudaklardan biraz daha kabarık durur ve iç dudakları kapatır. Böyle olması estetik olarak daha güzel bir görüntü yaratır.

LABİAPLASTİ


İÇ DUDAK ESTETİĞİ ( LABİAPLASTİ )

Büyük ya da asimekrik iç dudaklara sahipseniz,
İç dudaklarınızın renginde koyulaşma varsa,
İç dudaklarınız klitorisin üzerini örterek cinsel hissinizde azalmaya neden oluyorsa,
Cinsel ilişki sırasında tahriş ve ağrı nedeniyse,
Sık vajinal enfeksiyon ya da idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsanız,
Dar giysiler rahatsızlık hissi yaratıyorsa labiaplasti için uygun aday olabilirsiniz.

İLETİŞİM

İç dudak estetiği lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 saat süren bir operasyondur. Hastanın isteğine göre genel ya da bölgesel anestezi altında da yapılabilir. Genellikle günübirlik bir işlem şeklinde yapılır. Operasyonun hastanın adet dönemi bitiminde yapılması yara iyileşmesi için kuru ve hijyenik bir ortam sağlar. 
Geleneksel teknikte iç dudakların fazla olan kısımları çıkartılırdı. Bu teknikte iç dudaklarda doğal bir kontür ve renk uyumu elde etmek imkansızdı. Dikiş hattının dudakların sınırına denk gelmesi kaşıntı, yanma hissi ve cinsel ilişki sırasında ağrı gibi bir takım sorunlara neden oluyordu. 
Uyguladığımız güncel tekniklerde ise iç dudağın en geniş olduğu yere göre operasyon planı yapılır. Genişlemiş ve uzamış iç dudak " V " şeklinde ya da iç dudak kenarı boyunca klitorise doğru uzanan doku ile birlikte " Y " şeklinde çıkartılır, daha sonra alt ve üst kenarlar birbirine dikilir. Böylece labia minoranın normal anatomisi, kontürü ve renk uyumu korunmuş olur.
Hasta operasyondan sonra evine dönebilir ve sosyal hayatına devam edebilir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması nedeni ile dikiş alınması gerekmez. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun olmaz. Yara iyileşmesi 5-7 günde tamamlanır. Ameliyattan 3 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

SİTE HARİTASI

GENİŞLEMİŞ İÇ DUDAKLAR NASIL GÖRÜNÜR ?

info@mest.co
İç dudakların renginin koyulaşması estetik görünümü bozar. Bu kişilere lazer labiaplasti önerilebilir

Klitorisin üzerini örten iç dudaklar cinsel hissi azaltabilir
Koyu renkli sarkık görünüm özgüven eksikliğine neden olur

* Neden bazı kişilerde iç dudaklar normalden büyüktür ?
İç dudakların normalden iri ve geniş olması genelde doğuştan gelen bir durumdur. Özellikle ergenlik döneminde hormonal etki ile birlikte artmaktadır. Bu durumun aslında bir hastalık olmadığını, yalnızca kişiden kişiye değişen anatomik (yapısal) bir varyasyon olduğunu da söyleyebiliriz. Diğer taraftan bazı kişilerde kronik tahriş olma (mantar enfeksiyonu, kaşıntı veya sürtünme gibi) ve yapılan doğumlarda  iç dudakların normalden daha iri, geniş yüzeyli, kırışık ve sarkık görünmesine neden olabilir.  Ayrıca ilerleyen yaşlarda aynı tüm vücudumuzun cilt dokusunda olduğu gibi iç dudaklarda da sarkma olabilir. 

* Labiaplasti operasyonundan sonra dikiş alınır mı ?
Labiaplasti operasyonunda kullanılan dikişler vücut tarafından tamamen emilebilme özelliğindedir ve operasyon sonrası dikiş alınmaz. 

* Labiaplasti ve Kliteroplasti operasyonlarından sonra cinsel haz etkilenir mi ?
Hem labiumların hem de klitoris bölgesindeki gereksiz doku katlantılarının alınması ile bu bölgenin daha duyarlı hale getirilir ve cinsel hazzın daha yoğun yaşanmasını sağlar. Ayrıca hastalarımızın hemen hepsi dış genital organlarındaki görüntüsel değişimle birlikte özgüvenlerinin arttığını ve cinsel mutluluklarına kavuştuklarını ifade etmektedirler.

* Bakire olanlarda Labiaplasti uygulanabilir mi ? Labiaplasti operasyonu sırasında bekaretleri bozulur mu ?
Bu tip operasyonlar kızlık zarına asla zarar vermez. Bakirelere rahatlıkla uygulanabilir.

LABİAPLASTİ OPERASYONU NASIL YAPILIR ?

LABİAPLASTİ 
                 SORU & CEVAP

İki taraflı iç dudak genişlemesi hijyenik kontrolü zorlaştırabilir
Dar pantolon gibi giysiler rahatsızlık hissine neden olur
Cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

Bayanlarda cinsel organla ilgili en çok yapılan operasyonlardan biri  “ labiaplasti ” işlemidir. Labiaplasti, iç dudaklar olarak adlandırılan labia minoraların boyutunu azaltmak ve yeniden şekillendirmek için yapılan bir işlemdir. 

Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde uzun olması estetik görünümü bozabilir. Doğuştan varolabilen, doğum yaptıktan sonra ya da aşırı kilo alıp verme sonucu da oluşabilen bu durum birçok sıkıntıya neden olabilir.  İç dudaklarınız da dışarı doğru sarkma varsa, rengi koyulaşmışsa, uzamış ve genişlemiş görünüyorsa labiaplasti operasyonu sizin için uygun olabilir.