Meme onarımı cerrahisinden sonra kesi yerlerine pansuman uygulanır. 

Onarılan memeyi desteklemek ve şişlikleri azaltmak için sporcu sütyeni giydirilir. 

Cilt altında sıvı ve kan birikimini önlemek için geçici olarak diren yerleştirilir. 

Meme onarımı, kanser tedavisinin fiziksel ve psikolojik etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Memenin hissi ve meme üzerindeki izler zamanla daha iyi hale gelir. 

Meme onarımı, meme kanseri cerrahisinden sonra plastik cerrahi tekniklerini kullanarak memenin normale yakın boyut, şekil ve görünümde onarılmasıdır. 

Eğer tek memeye onarım uygulanacaksa her iki meme arasındaki pozisyon ve boyutu simetrik hale getirmek için diğer memeye de meme dikleştirme, meme küçültme yada meme büyütme prosedürleri uygulanabilir. 

Meme onarımı;
Tanı ve tedaviniz ile başa çıkabiliyorsanız
Yara iyileşmesini bozabilecek başka bir hastalığınız yoksa
Memenizin onarımı ile ilgili pozitif bir bakış açınız ve gerçekçi beklentileriniz varsa sizin için iyi bir seçenek olabilir. 

Meme onarımı genel olarak birkaç aşamada yapılır. Bu prosedürler;
Kanser cerrahisi ile aynı zamanda başlayabilir ya da
İlk operasyondan sonra iyileşmenin sağlanıp ek kanser tedavileri bitene kadar ertelenebilir. 
Kişinin duygusal olarak kendini meme onarımı için hazır hissetmesi çok önemlidir. Kişinin meme onarımının sonuçlarını kabul etmesi biraz zaman alabilir. 
Meme onarımı kanser nedeni ile meme kaybı yaşamış bayanlar için fiziksel ve duygusal olarak iyi hissettirecek operasyonlardır. 
Yeni memenin yaratılması özgüveni ve yaşam kalitesini dramatik olarak iyileştirebilir. 

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

MEME ONARIMI İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

KANSER SONRASI MEME ONARIMI

İLETİŞİM
Anestezi
Meme onarımı cerrahisi sıklıkla genel anestezi altında yapılır ve kısa süreli hastanede yatış gerektirir. Daha sonraki işlemler günübirlik şekilde sedasyon altında yapılabilir. Doktorunuz sizin için en uygun anestezi yöntemini önerecektir.

Flep teknikleri
Flep tekniklerinde meme onarımı kişinin kas, yağ ve derisinin transfer edilmesi ile gerçekleştirilir. Bazen kanser cerrahisi ya da ışın tedavisi göğüs duvarında meme protezini örtecek ya da destekleyecek kadar doku bırakmayabilir. Meme protezi ile onarım, hemen hemen daima flep tekniği ya da doku genişletilmesini gerektirir. 
TRAM flepte memeyi onarmak için hastanın karnından cilt, yağ dokusu ve kas kullanılır. Flep orjinal kan akımına bağlı kalır ve oluşturulan tünel ile göğüs duvarına taşınır ya da verici bölgeden tam olarak ayrılarak onarım gerçekleştirilir.
Alternatif olarak doktorunuz kasın kullanılmadığı DIEP ya da SGAP flep tekniklerini de tercih edebilir. 
Latissimus Dorsi flepte sırt bölgesindeki cilt, yağ ve kas dokusu oluşturulan tünel ile verici bölgeye bağlı olarak ve kan akımını ayırmadan göğüs bölgesine taşınır.

Doku Genişletilmesi Tekniği
Doku ekspansiyonu ile rekonstrüksiyonda iyileşme flep tekniklerine göre daha hızlı olur fakat rekonstrüksiyon süreci daha uzun bir zaman alır. 
Operasyonla yerleştirilen doku genişleticinin ciltte genişleme sağlanması için valv aracılığı ile birçok kontrolde görülerek yaklaşık 4-6 ayda şişirilmesi gerekir ve daha sonra ikinci operasyon planlanarak doku genişleticisi kalıcı protez ile değiştirilir. 

Meme başı ve çevresinin tekrar oluşturulması
Meme onarımı, meme başı ve çevresinin çeşitli teknikler kullanılarak onarılması ile sonlanır. 

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

OPERASYON

KONUMUMUZ

MEME ONARIMI NEDİR ?

SİTE HARİTASI

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

info@mest.co

DOKTORUNUZA SORUN

İYİLEŞME SÜRECİ