KARIN GERME OPERASYONU İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?

KARIN GERME OPERASYONU İLE NELER YAPILAMAZ ?

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Kilonuz stabil ise,
Gerçekçi beklentileriniz varsa, 
Sigara içmiyorsanız,
Karnınızın görünümünden mutsuzsanız karın germe operasyonu için uygun aday olabilirsiniz.

OPERASYON

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

Karın germe operasyonu, kilo vermek için alternatif bir tedavi değildir. Eğer kişi ideal vücut ağırlığının %15 ’inden daha fazla kiloya sahipse daha başka tedavi seçenekleri sunulmalıdır.

Karın germe operasyonu ile fazla cilt bölgesindeki çatlaklar çıkarılsa da, bu operasyon çatlakların tümünü tedavi edemez.

Karın germe operasyonu, karın bölgesindeki yağ ve cilt fazlalığının alındığı, karnın öne çıkık görünümünü azaltmak için karın kaslarının sıkılaştırıldığı cerrahi işlemdir.

Hamilelik ya da kilo kaybı sonrası karın bölgesinde gevşeme ve sarkma olan kişiler bu operasyon için iyi adaylardır.

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTİ ) NEDİR ?

KONUMUMUZ

SİTE HARİTASI

OPERASYON ÖNCESİ HAZIRLIK

info@mest.co
Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

Anestezi
Karın germe operasyonu genellikle genel anestezi altında yapılır.
Karın germe operasyonu günübirlik bir işlem şeklinde yapılabilse de, hastalar genellikle hastanede bir gece kalır.
Karın germe operasyonu liposuction gibi kombine işlemlerin varlığına ve yapılacak işlemin genişliğine bağlı olarak genellikle 2-4 saat sürer. Mini-abdominoplasti genellikle 1-2 saat sürer.

Kesiler

Karın germe operasyonunun temel olarak iki tipi vardır;
Standart Abdominoplasti: Operasyonda alt karın bölgesinde genellikle her iki kalça kemiğinin ön çıkıntısı boyunca uzanarak iç çamaşırın içinde kalacak şekilde bir kesi yapılır. İkinci  kesi göbek deliğini çevre dokulardan serbestleştirmek için yapılır ve daha sonra deri göğüs kafesini alt sınırına kadar karın kaslarını ortaya çıkaracak şekilde serbestleştirilir. Karın kasları dikişler yardımı ile sıkılaştırılır. Böylece bel bölgesinin de incelmesi sağlanır. Fazla yağ birikimleri alınır. Deri aşağı doğru gerilir ve fazla olan kısmı çıkartılır. Göbek için yeni delik oluşturularak yerine yerleştirilir.
Mini Abdominoplasti: Göbek deliğinizin altındaki yağ birikimine müdahale edilecekse mini abdominoplasti olarak adlandırılan daha az kompleks bir operasyon yeterli olabilir. Bu operasyonda daha kısa bir kesi yapılır. Sadece göbek deliğine kadar olan deri gerilir ve göbek deliğinin çevresi serbestleştirilmez.

Kesilerin kapatılması
Kesiler dikiş yardımı ile kapatılır. 

İLETİŞİM

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

KARIN GERME ( ABDOMİNOPLASTİ )

Operasyon bölgenize pansuman ve bandajlar uygulanır.
Kan ve sıvı birikimini engellemek için derinizin altına geçici olarak küçük ve ince bir tüp yerleştirilir. 
Operasyondan sonra şişlikleri azaltmak ve karın bölgesini desteklemek için bir süre kullanmanız gereken elastik bandaj ya da korse olacaktır.
Pansumanlarınız, kullanacağınız ilaçlar, dikkat etmeniz gerekenler ve kontrole ne zaman geleceğiniz doktorunuz tarafından anlatılacaktır. 

Doktorunuz ile ilk görüşmede beklentileriniz ve bu operasyonun beklentilerinizi ne ölçüde karşılayabileceğini ayrıntılı olarak konuşmalısınız. Abdominoplasti operasyonunu isteme sebebiniz ve bu operasyonunun size uygunluğunu tartışmak bu aşamada çok önemlidir. 

Estetik cerrahi için karar vermek çok kişiseldir. Bu yüzden operasyon öncesinde mutlaka yararları ve riskleri iyi bir şekilde anlaşılarak kabul edilmelidir. 

Doktorunuz mevcut hastalıklarınızı, allerji durumunuzu, kullandığınız ilaçları operasyondan önce bilmek isteyecektir. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyon öncesinde belli bir süre bırakmanız istenir. Aspirin ve kanamayı arttıran bazı ağrı kesiciler kesilir.

İYİLEŞME SÜRECİ

DOKTORUNUZA SORUN