0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Kulak operasyonları lokal, sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilir. Doktorunuz sizin isteklerinizi de göz önünde bulundurarak en iyi seçeneği sunacaktır. 

Operasyon, yapılan işleme bağlı olarak yaklaşık olarak 2 saat sürer. Normalde operasyondan sonraki kısa bir gözlem sürecinden sonra eve gidilmesine izin verilse de, bazı durumlarda hastanede kalınması istenebilir. 

Kepçe kulakların düzeltilmesinde antihelikal kıvrımın (kulak kenarının hemen iç kısmındadır) yaratılması ya da arttırılması ve geniş konkal (kulak kıkırdağının en geniş ve derin kısmı) kıkırdağı azaltmaya yönelik cerrahi teknikler kullanılır. Kulak operasyonlarında kesiler genellikle kulağın arka yüzünden yapılır. Eğer kulağın ön kısmından bir kesi yapılması gerekiyorsa, bunlar kıvrımların içine gizlenir. Kulak kıkırdağında yeni şekil yaratmak ve bunu stabil hale getirmek için alınmayan iç dikişler uygulanır. İlk yapılan kesi kapatılır ve kulakları kapatmak için başın çevresi elastik bandajla sarılır. 

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

info@mest.co

KULAK ESTETİĞİ ÖNCESİ 

KEPÇE KULAK NEDİR ?

Kepçe Kulak Düzeltilmesi

KULAK ESTETİĞİ SONRASI 


Kulak estetiği sonrası sonrasında doktorunuzun önerilerine uymak çok önemlidir. 
Bir miktar rahatsızlık hissi normaldir ve bu durum ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. 
İlk birkaç gün uyurken başınız yüksekte olmalıdır. 
Kulak ameliyatı sonrasında oluşturan şeklin korunması ve iyileşmeye yardımcı olması için elastik bandaj kullanılır. Bu bandaj birkaç gün sonra çıkartılır ve saç bandı kullanılması istenir.
İyileşme sürecindeki ilk birkaç ay kulakların öne kıvrılması gibi travmatik hareketler elde edilen estetik sonucu bozabilir. 
Çoğu yetişkin kepçe kulak operasyonundan sonra birkaç gün içinde normal günlük yaşantısına dönebilir. Çocuklar yedi gün içinde normal aktivitelerine devam edebilir, fakat en az üç hafta boyunca oyun oynarken gözlem altında tutulmalıdır. 
Operasyon sonrasında kulaklarda oluşan şişlik birkaç hafta sürebilir. 

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

Doktorunuz ile ilk görüşmede bu operasyondan ne beklediğinizi ve operasyon sonrasında nasıl görünmek istediğinizi açık şekilde belirtmelisiniz.

Kulak estetiği için beklentileriniz gerçekçi olmalıdır. Sonuçtan fiziksel ve duygusal olarak mutlu olabilmeniz için operasyonun kısıtlamalarını bilmeniz ve bunları kabul etmeniz çok önemlidir. Bu olumlu tutum ile opere olan çoğu hasta sonuçtan memnun olacaktır.

Doktorunuz mevcut hastalıklarınızı, allerji durumunuzu, kullandığınız ilaçları operasyondan önce bilmek isteyecektir. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyon öncesinde belli bir süre bırakmanız istenir. Aspirin ve kanamayı arttıran bazı ağrı kesiciler kesilir.

SİTE HARİTASI

Kulak estetiği ile kulakların şekli, pozisyonu ve oranları düzeltilebilir. Bu operasyon ile doğumda olan ve gelişimle birlikte daha belirgin hale gelen sorunlar ya da yaralanma nedeni ile kötü bir şekilde iyileşen kulaklar tedavi edilebilir. Kulak cerrahisi kulaklarınızı yüzünle daha orantılı ve dengeli hale getirir, kulaklarınızın doğal görünmesini sağlar. Kulağa yapılan estetik operasyonların çoğu kepçe kulak deformitesinin düzeltilmesine yöneliktir. Operasyonun genel amacı, kulağın orta kısmındaki kıkırdağa şekil verip daha belirgin bir kıvrım oluşturarak kişinin başına daha yakın ve normal görünümlü kulaklar oluşturmaktır. Kepçe kulak düzeltilmesi çoğunlukla 5-14 yaş arasındaki çocuklara yapılır. Operasyonun zamanlaması iki sebepten dolayı önemlidir. Birincisi bu yaşlarda kulak kıkırdakları daha yumuşaktır. Dolayısıyla kulağa daha rahat şekil verilebilir. İkincisi çocuk operasyonun sağladığı fiziksel düzelmenin psikolojik yararlarını daha iyi hissedecektir. 

KULAK ESTETİĞİ 

KULAK ESTETİĞİ İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

DOKTORUNUZA SORUN

İLETİŞİM
KONUMUMUZ

Kulak operasyonu için iyi aday olan çocuklar;
* Sağlıklı ise ve tedavi edilmemiş uzun süreli kulak enfeksiyonu yoksa
* En az 5 yaşında olması ve kulak kıkırdağının düzeltmek için yeterince stabil olması 
* İletişim kurulabilmesi ve operasyon sonrası talimatlara uyum sağlayabilmesi
* Operasyon hakkında konuşulduğunda itiraz etmemesi

Kulak operasyonu için uygun olan gençler ve yetişkinler;
* Sağlıklı iseniz ve yara iyileşmesini engelleyen herhangi bir sağlık sorununuz yoksa
* Sigara içmiyorsanız
* Pozitif bir bakış açınız varsa ve kulak operasyonun hedeflerini benimsediyseniz