LAZERLE VAJİNA GENÇLEŞTİRMENİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

 ÖNCESİ

VAJİNAL LAZER UYGULAMASI İDRAR KAÇIRMAYI NASIL TEDAVİ EDER ?

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

( EŞANLAMLILAR >>>> Lazerle vajina yenileme, lazerle vajina daraltma, lazerle vajinal güzelleştirme, lazerle vajinal rejuvenasyon )

 ÖNCESİ

2. Başlık ile vajen içerisine girilir ve lazer atışları başlatılır. 360 derece dönülerek atışlar devam eder ve atışlar devam ederken yavaş yavaş dışarı çıkılır. İşlem tamamen ağrısız olduğu için lokal veya genel anestezi gereksinimi yoktur. Vajinada hafif bir batma ve ısı artışı haricinde başka bir his oluşmaz. 

VAJİNAL GENÇLEŞTİRMEYE NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR ?

LAZERLE VAJİNA GENÇLEŞTİRME

info@mest.co
İLETİŞİM

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

LAZERLE VAJİNA GENÇLEŞTİRME 
                                   SORU &  CEVAP

Vajinal bölgeye yapılan müdahaleler teknolojideki ve estetik cerrahideki gelişmeler ile birlikte popülerlik kazanmıştır. Vajinal lazer uygulaması bir vajinal gençleştirme işlemidir. Lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kollajen üretimi tetiklenir. Bu etki ile vajinal bölgedeki hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir, hem de yeni kollajen lifleri oluşur. Sonuçta vajinal sıkılaşma ve yenilenme olur. Uygulama sonrası vajinal kanal mukozası yenilenir. Vajinal nemlenme arttığından özellikle menapoz döneminde çok başarılıdır. Böylece vajinal kuruluğa bağlı cinsel ilişki sırasında duyulan ağrı da önlenmiş olur. Cinsel yaşam konforu olumlu bir şekilde artış gösterir. Lazerle vajen gençleştirme uygulamasıyla hafif derecedeki idrar kaçırma da tedavi edilebilir. Vajinal lazer uygulaması cinsel olarak aktif her yaştaki kadına uygulanabilir. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. 

Lazerle vajina gençleştirme uygulamaları cerrahi bir işlem olmadığı için riskleri son derece az olan, hasta açısından oldukça kolay tolere edilen, anestezi gerektirmeyen, ağrısız işlemlerdir. 

1. Bu amaçla kullanılan vajinal lazer sistemleri, özel bir vajinal proba sahip fraksiyonel CO2 lazerlerdir. Lazerle vajinal gençleştirme uygulaması jinekolojik muayene masasında yatış pozisyonunda yapılır. Ortalama olarak 30 dakika kadar sürer. 

Normal doğum, doğum sonrası oluşan yırtıklar ve bu yırtıkların doğru şekilde onarılmaması gibi nedenler kadın genital organlarını zarar verebilir. Bu durumlar vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir.


Doğal yaşlanma süreci kadın genital organlarını etkilemektedir. Menopoz sonrası gelişen östrojen eksikliği nedeniyle genital bölgedeki kan dolaşımının azalması vajina duvarında incelmeye neden olur. Menopoz sonrası kadınların yaklaşık % 50 ’sinde görülen vajinal

incelmenin derecesiyle ilişkili olarak genital irritasyon, kaşınma, enfeksiyonlara eğilim, kayganlıkta azalma ve kuruluğa bağlı ilişki esnasında ağrı hissedilebilir. Vajinal gevşeme ve incelme sonucu öksürme, hapşırma, gülme, egzersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında stres inkontinansı olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama, kaçırma şikayetleri de başlar.


Normal doğumlar sonrası ya da menopoz sürecinde genital bölgede oluşan değişiklikler kadınlarda benzer sıkıntılara neden olmaktadır. Bu sorun kişilerin yaşam kalitesini ve cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Cinsel birliktelik esnasında yetersizlik duygusu, özgüven kaybı, eşler arasında cinsel tatminsizlik gibi ciddi sorunlara yol açabilir. 

Öksürük, gülme sırasında idrar kaçıran kadınlarda vajina içinde, idrar kanalı etrafında yer alan kolajenlerin güçsüzleşmesi sorumlu tutulmaktadır. Lazerle bu kolajen bağ dokusu güçlendirilerek idrar kaçırma sorunu giderilebilmektedir.  

LAZERLE VAJİNA GENÇLEŞTİRME NASIL YAPILIR ?

   SONRASI

DOKTORUNUZA SORUN

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

* ​​Uygulama sonrası iyileşme süreci nasıldır ?
Uygulamadan sonra hafif pembemsi, sulu akıntınız olabilir. Uygulamadan hemen günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. İstirahat gereksinimi yoktur. Aynı gün içinde banyo yapmanızda da bir sakıncası yoktur.

* İşlem ağrılı mıdır ?
Hayır, kesinlikle değildir. Hastalar tarafından son derece rahat bir şekilde tolere edilir.

* Cinsel ilişki ne zaman yapılabilir ?
Genelde işlemden 7 gün sonra ilişkiye girmenizde bir sakınca yoktur.

* Farklı genital estetik ameliyatlar da aynı seansta yapılabilir mi ?
Evet.  Aynı seansta dış dudaklarda renk açma (genital beyazlatma), dış dudaklarda sıkılaştırma, iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi (Labioplasti) operasyonları da yapılabilir. 

* Tek bir uygulama yeterli midir ?
Uygulamayı hastanın muayene bulgularına göre 2-4 kez tekrarlamak gerekebilir. İşlemin uygulama periyodu 45-60 gündür.

* Uygulamanın etkileri ne zaman başlayacaktır ?
Uygulamanın olumlu etkileri yaklaşık 1 ay sonra başlamaktadır.

SİTE HARİTASI

   SONRASI

Vajinal lazer uygulaması cerrahi ile karşılaştırıldığında pek çok avantaj sağlar. 

*** Cerrahi vajinoplasti, vajinanın arka duvarına yapılan kesi ile gerçekleştirilmektedir. Lazer işleminde ise tüm vajinal kanala uygulanabilmektedir. Böylece sıkılaşma etkisi ve kollajen artışı vajina girişinden rahim ağzına tüm alanlarda oluşur. Cerrahi vajinoplastide kesi yapılan alanda hissizlik oluşabilir. Bu durum vajinal duyarlılığın ve cinsel hazın azalmasına neden olurken, lazer uygulamasında böyle bir sorun oluşturmaz. 
*** Uygulama ağrısız olduğundan lokal ya da genel anestezi gerektirmez. Böylece anestezinin taşıdığı riskler önlenmiş olur.
*** Uygulaması sonrası günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. 
*** Uygulama süresi çok kısadır ve ameliyathane şartları gerekmez.
*** Bu işlemle eş zamanlı olarak erken evre idrar kaçırma problemleri de çözümlenir.
*** Vajinal uygulamalarda kullanılan lazerin farkı uçları ile iç dudakların düzeltilmesi, klitoris estetiği gibi genital estetik operasyonlar, standart cerrahi uygulamalara göre daha rahat ve sorunsuz olarak yapılabilmektedir. Aynı seansta dış genital bölgedeki koyu renk değişiklikleri de tedavi edilebilmektedir. 
*** Diğer taraftan, özellikle normal doğum yapmış ve buna bağlı olarak vajinasında ileri düzeyde genişlemesi olanlarda, idrar torbası sarkması veya barsak sarkması olanlarda, doğum sırasında yapılan epizyo kesilerinin de estetik olarak düzeltilmesi gereken kadınlarda vajinanın ameliyatla daraltılması daha uygun bir yaklaşım olacaktır.

KONUMUMUZ

3. Lazer ışığı ile vajinanın tümü hem enine hem de boyuna taranarak, sıkılaşma etkisi vajinanın tüm geneline yayılır.