Anestezi
Meme küçültme oparasyonu genel anestezi altında yapılır. Operasyon yaklaşık olarak 2,5-3,5 saat sürer. Genellikle bir gece hastanede kalınması istenir.

Kesiler
Meme küçültme operasyonunda genellikle memeye yapılan kesilen aracılığı ile fazla cilt, yağ ve meme dokusu çıkartılır. Bazı kişilerde fazla yağ dokusunu almak için operasyona liposuction (yağ alma) da eklenebilir. 
Meme küçültme operasyonu, kişisel durumunuz, meme içeriğiniz, küçültmek istenilen miktar, sizin ve doktorunuzun tercihine bağlı olarak farklı tekniklerle yapılabilir. Tercih edilen tekniğe uygun olarak 3 farklı kesiden biri kullanılır. 
Meme başının çevresindeki koyu renkli alan boyunca
Raket şekline benzer olarak, meme başının çevresindeki koyu alan boyunca ve meme kıvrımına dik uzanan
Ters T ya da çapa şeklinde kesi
Kesiler yapıldıktan sonra meme başı kendi kan akımı ve duyusu korunarak uygun pozisyona taşınır. Meme başının çevresindeki koyu renkli alanın boyutu gerek varsa küçültülür. Alttaki meme dokusu küçültülür, dikleştirilerek tekrar şekil verilir.Bazen aşırı derecede büyük memelerde meme başı ve çevresinin kan akımından ayırarak çıkartılması ve memede daha yüksek bir pozisyona taşınması gerekebilir. 
Küçültülmüş memeye şekil vermek ve desteklemek için derin dikişler yerleştirilir. Oluşacak olan izler zamanla belirgin olarak azalarak solacaktır. 

İLETİŞİM

Sağlıklı iseniz ve yara iyileşmesini engelleyen herhangi bir sağlık sorununuz yoksa,
Sigara içmiyorsanız,
Pozitif bir bakış açınız varsa ve görünümünüzde bir düzelme istiyorsanız, 
Memelerinizin çok büyük olmasından rahatsızsanız,
Memeleriniz fiziksel aktivitelerinizi kısıtlıyorsa,
Memelerinizin ağırlığından dolayı sırt, boyun ve omuz ağrılarınız oluyorsa,
Memelerinizin kıvrımının altında cilt irrrasyonları oluşuyorsa,
Sütyen askılarının basısına bağlı olarak omuzlarınızda çukurlaşma oluştuysa,
Sütyensiz iken meme başlarınız meme kıvrımınızdan daha aşağı pozisyonda kalıyorsa,
Meme başınızın çevresindeki koyu renkli alan cildinizin gerilmesine bağlı olarak genişlemişse meme küçültme operasyonu sizin için iyi bir seçenektir. 

Meme - Göğüs Küçültme

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42
Kazımdirik mah. 296 sok. No: 8 
Folkart Time Ofis 1. Blok - 602
Bornova / İZMİR

MEME - GÖĞÜS KÜÇÜLTME NEDİR ?

SİTE HARİTASI

info@mest.co

MEME - GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

DOKTORUNUZA SORUN

MEME - GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI İÇİN UYGUN ADAY MISINIZ ?

KONUMUMUZ

Doktorunuz ile ilk görüşmede bu operasyondan ne beklediğinizi ve operasyon sonrasında nasıl görünmek istediğinizi açık şekilde belirtmelisiniz. İstek ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaşın.

Estetik cerrahi için karar vermek çok kişiseldir. Bu yüzden operasyon öncesinde mutlaka yararları ve riskleri iyi bir şekilde anlaşılarak kabul edilmelidir. 

Doktorunuz mevcut hastalıklarınızı, allerji durumunuzu, kullandığınız ilaçları operasyondan önce bilmek isteyecektir. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyon öncesinde belli bir süre bırakmanız istenir. Aspirin ve kanamayı arttıran bazı ağrı kesiciler kesilir.

Meme küçültme operasyonu, büyük memelerin oluşturduğu sıkıntıları rahatlatmak ve kişinin vücuduyla orantılı bir meme büyüklüğü sağlamak için memedeki fazla cilt, yağ ve meme dokusunun alınarak şekil verilmesi ve dikleştirilmesi operasyonudur. 
Aşırı büyük memeler kadınlarda hem sağlık hem de psikolojik sorunlara neden olabilir. Özgüven azalmasına ek olarak fiziksel ağrı ve rahatsızlıklara da neden olabilir. Büyük memelerin ağırlığı kişilerin hayattaki fiziksel aktivitelerini kısıtlar.

Operasyon öncesinde şunların bilinmesi gereklidir;
Hamilelik sırasında memelerde oluşan değişiklikler ya da belirgin kilo değişiklikleri meme küçültme operasyonunda elde edilen sonuçları etkileyebilir. 
Meme küçültme cerrahisi ideal olarak meme gelişimi tamamlandıktan sonra yapılsa da, doktorunuzun önerisi doğrultusunda her yaşta yapılabilir.
Yeni tekniklerin gelişmesiyle emzirme direkt olarak etkilenmese de, eğer erken dönemde bebek planınız varsa bunu mutlaka doktorunuz ile paylaşmalısınız.

​​​​Folkart TIME 1.Blok -  Ofis 602 Bornova / İZMİR

MEME - GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI ÖNCESİ HAZIRLIK