( EŞANLAMLILAR >>>> Fokuslu ultrason tedavisi, ultrason ile cilt gençleştirme, ultrasonik yüz gençleştirme )
DOKTORUNUZA SORUN

ODAKLANMIŞ ULTRASON TEDAVİSİ NEDİR ?

İLETİŞİM

ODAKLANMIŞ ULTRASON İLE AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME

·       Daha fazla kollajen üretimi

·       Güçlenmiş bağ dokusu

·       Daha sıkı bir cilt

·       Kırışıklarda gözle görülür azalma

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

KONUMUMUZ

SİTE HARİTASI

Cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokularda ses dalgaları kullanılarak oluşturulan noktasal ısı artışları ile kollajen üretiminin uyarılması sonucu ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak bilinen odaklanmış ultrason ile ciltte yıllar içinde azalan kollajen ve yerçekimi kuvvetinin yaratmış olduğu gevşeme ve sarkmalar sadece 30 ila 60 dakikalık tek seansla tedavi edilebilmektedir.

Cilt gençleştirmede kullanılan lazer ve radyofrekans cihazları cildin belli bir derinliğinin altına inemezler. Odaklanmış ultrason tedavisinde ise cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşılır. Fasya dokusu, yüz germe ameliyatlarında asıl müdahalenin yapıldığı bölümdür. Ultrason enerjisi ile fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşur. Fasyadaki küçülme nedeniyle işlemden hemen sonra cildin sarkmış alanlarında toparlanma gözlenir. Odaklanmış ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonra ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır. Ultrason enerjisi tüm bunları gerçekleştirirken cildin yüzeyel tabakalarına da hiçbir zarar vermez.


Odaklanmış Ultrason - HIFU Tedavisi

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

info@mest.co

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Odaklanmış Ultrason Tedavisi İçin Uygun Bir Aday Mıyım ?
Yüz,  boyun ve dekolte bölgelerinde gevşeme veya sarkma olan tüm bireyler odaklanmış ultrason uygulaması için uygun adaylar arasındadır. Özellikle 40-60 yaş arasında ciltte kollajen kaybı ve gevşeme giderek fazla belirginleştiği için bu yaş grubu içerisinde olan bireylerde daha belirgin görsel sonuçlar alınırken, uygulama daha genç kişilere yapıldığında kollajen üretimi daha fazla olmaktadır.


Odaklanmış ultrason hangi bölgelerde etkili olur ?
Yüz ovalinde bozulmaya neden olan çe­ne çiz­gi­sin­deki sark­ma­la­rda ya­nak­la­ra, gı­dı böl­ge­sin­de­ki sark­ma­yı dü­zelt­mek ama­cıy­la bo­yu­na, kaş kal­dır­mak ama­cıy­la kaş-alın böl­ge­si­ne, göz dış ve alt kıs­mın­da­ki kı­rı­şık­lık­la­rı azalt­mak ama­cı ile göz çev­re­si­ne, de­kol­te böl­ge­sin­de­ki kı­rı­şık­lık­la­rı dü­zelt­mek ama­cıy­la de­kol­te­ye uy­gu­lan­mak­ta­dır. Ay­rı­ca kol içi, ba­cak içi sark­ma­la­rın te­da­vi­si, ka­rın cil­di­nin sı­kı­laş­tı­rı­lıp to­par­lan­ma­sı açı­sın­dan son de­re­ce et­ki­lidir.


Odaklanmış ultrason tedavisi ne kadar sürer ?
Tedavi süresi yapılan bölgeye göre değişmekte olup, sadece göz çevresine yapılan uygulamanın süresi 15-20 dakika iken, tüm yüz ve boyuna yapılan uygulamanın süresi ise 1 saate kadar sürmektedir. 

Odaklanmış ultrason tedavisi ağrılı mıdır ?
Uygulama sırasında genellikle anlık iğne batması veya elektriklenme şeklinde bir his oluşmaktadır. Bunun derecesi ise kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. İşlem öncesinde kullanılan uyuşturucu kremler ile ağrı hissini tamamen ortadan kaldırmak mümkündür.

Odaklanmış Ultrason tedavisi sonrasında günlük yaşama hemen dönülebilir mi ?

Odaklanmış ultrason tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Bu yüzden uygulamadan hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. İşlem sonrası makyaj yapmakta sakınca yoktur.

Odaklanmış ultrason tedavisi sonrasında nelere dikkat edilmelidir ?
Uygulamanın ardından kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Kişinin dikkat etmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultherapy uygulaması sonrasında ciltte herhangi bir yanık, leke gibi gürünüm oluşmaz. Bazı ciltlerde hafif kızarıklık oluşsa da bu kısa zamanda (1 saat) sonra normale dönmektedir.

Odaklanmış ultrason tedavisi yaz aylarında uygulanabilir mi ?

Odaklanmış ultrason ile ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi, cildin üst yüzeyinde, gözle görülür bir herhangi bir etki oluşturmadığı için her mevsim uygulanır. Diğer tüm estetik işlemlerden farklı olarak yaz aylarında da büyük rahatlıkla uygulanabilir.

Odaklanmış Ultrason tedavisinin Diğer Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemlerinden Farkı Nedir ?

Odaklanmış ultrason teknolojisi derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir. Cildin sadece yüzeyel yapılan müdahaleler ile sıkılaştırılması mümkün değildir. Uygulamanın hedefi, yüz germe ameliyatlarında müdahale edilen tabakanın ameliyatsız bir şekilde küçülmesi ve kollajen üretiminin tetiklenere cildin gerginleşmesini sağlamaktır.

Odaklanmış Ultrason Tedavisi Güvenli Bir Yöntem midir ?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan buyana kullanılmakta olup hiç bir yan etkisi olmadığı ispatlanmıştır. 

Odaklanmış Ultrason Tedavisinin Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim ?

Tek bir seans sonucunda yenileme süreci hemen başlar, ilk andan itibaren bir sıkılaşma etkisi görülmektedir. 1 hafta sonrasında ise cildinizdeki farklılığı hissedersiniz. Tam sonuç alınması yaklaşık 3 ay sürmektedir.  

Odaklanmış Ultrason Tedavisinin Kalıcılığı ne kadardır ?

Odaklanmış ultrason tedavisinin etkisi kalıcıdır. Ancak yaşlanma devam ettiği için etkisi 1,5-2 yıl sürer. Uzun etki süreli bir uygulamadır.

 
Odaklanmış Ultrason tedavisi başka hangi yöntemler ile birlikte kullanılabilir ?
İşlemden 15-30 gün sonra PRP, radyofrekans, lazer tedavisi, dolgu ve botoks yapılarak işlemin sonuçları çok daha iyi hale getirilebilir. 

Odaklanmış ultrason tedavisinin yan etileri var mıdır ?
Fokuslu ultrason cildin derinlerine inen bir uygulama olduğu için önemli sinirlerin geçtiği alanlara uygulama yapılmaz. Abartılı kontrolsüz uygulamalarda ve kemik üstü bölgelerde yağ erimesi yapabilir. Protokolüne uygun yapılırsa sorun yaşanmaz.

Odaklanmış ultrason tedavisi kimlere uygun değildir ?

Fokuslu ultrason aşırı sarkması olanlarda beklenen sonuçlar alınmayabilir. Yüzü çok ince olan ve yağ dokusu az olan kişilere uygun değildir.