​​​​Folkart TIME 1.Blok -  Ofis 602 Bornova / İZMİR

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİNE ALTERNATİF TEDAVİLER NELERDİR?


Popo protezleri, yeteri kadar yağınız yoksa popo büyüklüğünü ve şeklini iyileştirmek için alternatif bir tedavi yöntemidir. 

Popo implantları da dahil olmak üzere cerrahi müdahale tercih etmiyorsanız, popoya enjekte edilen dolgu maddeleri bir miktar kaldırma etkisi yaratabilir. Bu işlem, vücudunuzun doğal kollajen üretimini uyaran bir dolgu maddesi olan Sculptra’nın popo bölgesine enjeksiyonlarını içerir.


BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİ İLE ELDE EDİLEN SONUÇLAR GERİ DÖNDÜRÜLEBİLİR Mİ?


Popo estetiği revizyonları transfer edilen yağın bir kısmının liposuction ile geri alınması ile yapılabilir. Bazen asimetrik sonuçları düzeltmek veya elde edilen sonucu arttırmak için, kalçalarınıza ilave yağ transferleri yapılabilir.
BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİNİN SONUÇLARI NE KADAR SÜRER?

Ameliyattan elde edilen sonuçlar genellikle uzun ömürlüdür. Ameliyattan sonra aktarılan yağların bir kısmı vücudunuz tarafından emilir, ancak birkaç ay sonra kalan yağ kalıcıdır. Kilo alırsanız veya kilo verirseniz, transfer edilen yağ dokusununda hacmi azalıp, artabilir.

0 232 371 63 63
0 532 243 43 42Popo Büyütme Dikleştirme 

Brezilya Poposu Estetiği ​- Brazilian Butt Lift - BBL


BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİNDEN SONRA KİLO ALIRSAM NE OLUR?

Aktarılan yağ hücreleri, kendi diğer hücreleriniz gibi davranmaya devam edecek ve kilonuz değişirse büyüyecek veya küçülecektir.

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİ İÇİN UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR?

  • Poponuzun şeklini çarpıcı bir şekilde değiştirmek istiyorsanız
  • Fiziksel olarak sağlıklıysanız; Ameliyat ve genel anestezi için yeterince sağlıklı olmalısınız.
  • İdeal kilonuza yakın bir ağırlığınız olmalı, ancak liposuction için de yeterince yağınız olmalıdır. Popo bölgesine yağ transferinde kullanmak için karın bölgenizde, bel yan kısımlarında, sırtınızda ya da uyluk bölgenizde uygun miktarda yağ dokusu olması gerekir. Yeterince yağınız yoksa ameliyattan önce 5-7 kilo almanız gerekebilir.
  • Ameliyat sonrasında uzun süreler oturur pozisyonda olmamanız gerekir. Ameliyattan sonraki iyileşme sürecinde iki haftaya kadar, kalçanız üzerine oturduğunuz zamanı en aza indirmeniz gerekir.

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİNİN RİSKLERİ VE YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, BBL ameliyatı yüksek başarı oranına sahiptir. Operasyon bölgesinde morarma, şişme, ağrı, kontür düzensizlikleri, asimetri ve enfeksiyon sık görülen risklerdir.

Son zamanlarda bu operasyona bağlı oluşan yağ embolisine bağlı ölüm gibi ciddi komplikasyonlarda artış olmuştur.
BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİNİN MALİYETİ NE KADARDIR?

Toplam maliyet, liposuction ile tedavi edilen alanların sayısına, operasyonu yapan cerrahın deneyim seviyesine, hastane ve anestezi masraflarına veya ameliyat sonrası kontroller gibi ek masraflara bağlıdır.

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİNİN İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Operasyon sonrası iyileşme süreleri değişkendir. Genellikle 10-14 günlük bir istirahat planı yapılmalıdır. En az iki hafta boyunca doğrudan poponuzun üzerine oturmaktan kaçınmalısınız. Doktorunuz, basıncın poponuz yerine kalçalarınız üzerine gelmesini sağlayan özel bir yastık kullanmanızı isteyebilir. Ayrıca cildin toparlamasına yardımcı olmak, morarma ve şişliği azaltmak için altı hafta kadar korse giyilmesi önerilir.

BREZİLYA POPUSU ESTETİĞİ NEDİR?


Bu popo estetiği tekniğinde, poponuzun boyutunu ve şeklini geliştirmek için kendi yağ dokunuz kullanılır. Plastik cerrahı uzmanı tarafından operasyon esnasında, öncelikle kişinin vücudundaki yağ fazlalığı olan bölgelerinden (genellikle karın, uyluklar) yağları almak için liposuction yapılır, daha sonra bu yağ çeşitli işlemlerden geçirilerek uygun hale getirildikten sonra popo bölgesine ve kalçanın dış kısımlarına enjekte edilir.

Bu operasyon, birçok adımı içeren karmaşık bir prosedürdür, bu nedenle deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulanması çok önemlidir.

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİ

Operasyon genel olarak, üç aşamadan oluşur: yağın alınması, işlenmesi ve yeniden enjeksiyon.

İlk olarak sırt, karın ve uyluk gibi bölgelerden fazla yağları toplamak için liposuction yapılır. Alınan yağ daha sonra çeşitli işlemlerden geçirilerek saflaştırılır, böylece sadece en iyi şekilde tutunabilecek yağ dokusu elde edilir. Bu yağ dokusu daha sonra boyut, şekil ve kontürü iyileştirecek şekilde popo bölgesine enjekte edilir.

En güvenli yöntem, yağın cilt yüzeyine en yakın olan deri altı dokusuna edilmesidir.  Derin kas içine enjeksiyonlar daha çarpıcı sonuçlar verebilir, ancak bu teknik çok fazla risk içermektedir.