PRP HANGİ SORUNLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILABİLİR ?

SİTE HARİTASI

DOKTORUNUZA SORUN

PRP UYGULAMASI NASIL YAPILIR ?

KONUMUMUZ

PRP medikal bir uygulamadır. Sadece uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Hazırlanması ve uygulanması ile birlikte yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir.Kişiden uygulama alanına göre bir ya da iki tüp kan alınır ve santrifüj edilir. Yapılan bu işlemden sonra kan, 3 kısma ayrılır. Tüpün alt kısmında kırmızı kan hücrelerinin oluşturduğu bölüm bulunur. İşte bu bölümün üzerinde ise ince bir tabaka halinde bizim işimize yarayacak olan trombositten zengin bölüm (PRP) vardır. En üstte de kan plazması bulunur. Elde edilen PRP yaklaşık 1-2 cc civarındadır. Uygun şekilde hazırlandığında PRP solüsyonundaki trombosit sayısı 1.000.000 ve üzerindedir. Bu normal kandaki miktarın yaklaşık 3-4 katıdır. 

Elde edilen PRP ‘nin uygulanacağı alana genellikle önceden uyuşturucu kremler uygulanır. Böylece ağrısız bir uygulama sağlanır. 


PRP hazırlandıktan sonra;
Problemli alana mikroenjeksiyonlarla,
Lazer veya dermaroller uygulaması sonrası cilde yedirilerek,
Kalıcılığı ve sonuçları arttırmak yağ enjeksiyonlarıyla birlikte, 
İyontoforez ile yüz maskesi şeklinde, 
Saç sorunlarında kafa derisine enjekte edilerek uygulanabilir.

PRP NEDİR ?

PRP UYGULAMALARI

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

PRP (Platelet Rich Plasma) türkçe anlamı ile trombositten zengin plazma demektir. Trombositler, kanımızda varolan ve vücudumuzda bir bölgede yaralanma olduğunda o bölgeye ilk göç eden hücrelerdir. Bu hücreler kanın pıhtılaşmasında görev almakla birlikte, vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımı için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında bulundururlar. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. 

PRP uygulamalarında kişiden alınan kan, bazı işlemlerden geçirilip trombositten zengin plazma haline getirildikten sonra aynı kişide tedavi edilecek alana uygulanır. Derimizin yaşlanması da aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. PRP uygulamasının amacı, hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da hızlı ve güçlü bir şekilde olur. Çünkü PRP ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu kandakinden 2 ile 4 kat fazladır. 

PRP, tamamen kişinin kendi kanından hazırlanmaktadır. Hazırlama işlemi steril ve tek kullanımlık özel yapılmaktadır. Bu nedenlerle allerji riski ve bulaşıcı hastalık riski taşımaz. Tamamen güvenilir bir uygulamadır. 

 PRP uygulamasında kök hücreler kullanılmaz. Bu tedavide, hasarlı dokunun onarımı için onarımı başlatan ve iyileştirici faktörler salgılayan trombositlerden yararlanılmaktadır. Bu sebeple PRP uygulaması bir kök hücre tedavisi değildir. 

 PRP ‘nin hazırlanma aşamaları, tedavide elde edilen sonuçları direkt olarak etkilemektedir. Elde edilen üründe trombositlerin belli bir sayıda olması ve hücrelerin zarar görmemesi gerekmektedir. Bu nedenle kullanılan kitin gerekli onaylarının varlığına dikkat edilmelidir. 

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

Cilt hücrelerinin yenilenmesi ve canlanması,
Ciltteki kırışıklıkların azaltılması,
Göz altı morluk ve kırışıklık tedavisinde, 
Leke tedavisi,
Akne ve yara izleri tedavisi,
Saç sorunlarının tedavisi
PRP tedavisi kozmetik uygulamalar haricinde; ortopedi, diş gibi tıp dallarında, iyileşmeyen yara, kronik ağrı, tendon hasarları, romatizmal yakınmaların tedavisi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

info@mest.co

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )
İLETİŞİM

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42