ÖNCESİ

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

DOKTORUNUZA SORUN

 5. Derinden başlayarak  vajina    çıkışına kadar  gevşemiş kaslar  orta hatta  sıkılaştırılır.

 3. Vajinaya arka kısımdan komşu olan  bağırsaklara zarar  vermemek için çok hassas  mikromakaslar ile genişlemiş mukoza çıkartılır.

VAJİNOPLASTİ NASIL BİR AMELİYATTIR ? 

 6. Kendiliğinden eriyen özel  dikişler ile  kas onarımı  tamamlanır.

Genellikle psikolojik boyutu nedeniyle genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir.  Epidural anestezi (belden uyuşturma) işlemi ile de konforlu bir operasyon yapılabilir. İşlem yaklaşık bir saat sürer. 
İlk olarak vajina girişinin alt  bölümünde bulunan zayıflamış kaslar tekrar birleştirilerek vajinanın sıkılaşması sağlanır. Daha sonra vajinanın arka duvarından fazla olan mukozal doku çıkartılarak onarımı sağlanır. Vajinal açıklığın azaltılması ve daraltılması için yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Yağ dokusu, kan, besinler ve oksijen akışı ile sürekli bir şekilde beslenen hücrelerin oluşturduğu yaşayan bir dokudur. Lipofilling vajina girişinde istenilen canlılık ve hassasiyeti geri kazandırır.
Sonuç olarak, vajinal kaslar ve çevresindeki yumuşak dokular vajinal mukozadaki fazlalığı azaltacak şekilde toparlanır. Bu işlemin sonucunda vajinal kasların ölçülerinde görünür bir azalma, pelvik taban kaslarında güç olarak yeniden bir iyileşme ve cinsel ilişki sırasında haz almada bir artış söz konusu olmaktadır.
Vajinoplasti operasyonu hastanın muayene bulgularına göre farklı şekillerde yapılabilir. 

İLETİŞİM

  4. Operasyonun hassas şekilde  yapılması damar ve  sinirleri  koruyarak cinsel his kaybının  olmamasını  sağlar. 

 3. Tek başına ya da yapılan operasyonu    destekleyecek şekilde yağ enjeksiyonları yapılabilir. 

info@mest.co

VAJİNOPLASTİ

                SORU & CEVAP

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

    SONRASI

OPERASYON SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR ?

Vajina daraltma ameliyatı en çok normal doğum yapan kadınlarda vajina kaslarının gevşemesi neticesi  cinsel ilişki esnasında vajinanın yeterli kavrama sağlayamaması ve vajinadan ses gelmesi, cinsel ilişkinin olumsuz etkilenmesi nedeniyle yapılır. Vajina sıkılığının azalması, gevşemesi, esnekliğinin azalması cinsel tatminsizliği, hem kadın hem de erkekte cinsel ilişki sırasında duyarlılık ve his kaybını beraberinde getirmektedir. His kaybı da orgazm olamama sorununu ortaya çıkartabilir. Doğum sayısı arttıkça bu durum daha da belirginleşir. Bir kadın vajinasına yerleştirdiği 2 parmağını rahat kavrayıp, sıkamıyorsa vajina genişliğinden söz edilebilir. Vajina ameliyatı yapmak bu soruna çözüm olabilir.
Vajinanın esnemesi, genişlemesi ve elastikiyetini kaybetmesi gibi durumlarda vajina basit bir cerrahi operasyonla daraltılarak hem görünüm açısından (estetik olarak) hem de işlevsel yönden çok daha iyi bir konuma getirilebilir.

Vajinoplasti ameliyatı sonrası aynı gün hastaneden çıkılabilir. Herhangi bir pansuman gerekmez. Dikiş alımı gerekmez. Dikişler kendi erir.  Sadece verilen antibiyotiğin kullanımı ve tuvalet temizliğine dikkat edilmesi yeterlidir. 1-2 gün iç çamaşırına ped konulabilir. En önemli nokta vajina daraltma ameliyatından sonra 4-6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmasıdır. Ameliyattan sonraki ilk cinsel birleşme sırasında da “lubrikan” adı verilen vajinal kayganlaştırıcıları kullanmanızda da fayda olacaktır.  

 1. Detaylı muayene ile operasyon  planı yapılır. 

        2. Operasyon tüm vajina boyunca yapılabilir. 

Vajina ( vagina, vajen ) kadınlarda cinsel ilişkinin gerçekleştiği 8-10 cm uzunluğunda, adeta bir "akordion" gibi esneme özelliği bulunan bir kas dokusundan oluşan bir kanaldır.  Vajinanın sınırları iç genitalya ile dış genitalyayı ayıran kızlık zarı ile başlar, rahim ağzı organının olduğu alanda sonlanır. 

VAJİNA DARALTMA ( VAJİNOPLASTİ )

VAJİNA GEVŞEMESİNE NEDEN OLAN DURUMLAR NELERDİR ?

SİTE HARİTASI

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

 2. Vajinanın arka duvarından  çıkartılacak olan mukozal doku  miktarı  belirlenir. 

      1. Sadece vajinanın giriş kısmı daraltılabilir. 

POSTERİOR VAJİNOPLASTİ

KONUMUMUZ

Estetik açıdan güzel görünümlü bir vajina kadınlarda kendilerine olan güvenleri arttırmakta ve cinsel açıdan tatmini, orgazm olmayı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca cinsel ilişki sırasında erkek eşin iyi bir şekilde tatmin olması evlilikleri ve beraberlikleri güçlendirmektedir. 
Cinsel açıdan kötü görünen bir vajina kadında kabusa dönüşebilir; bu şeklide kadınlarda depresyon, öz güvensizlik, cinsel tatminsizlik, eşinden utanma, cinsel ilişkiden kaçınma ve cinsel isteksizlik gibi sorunlara yol açabilir. 
Özetle vajina sıkılaştırıcı ve vajina yenileme ameliyatları hem cinsel fonksiyon hem de estetik görünüm açısından kişilerde ve eşlerde memnuniyet verici olmaktadır.

* Ameliyat sonrası oluşabilecek olumsuzluklar nelerdir ?
Eğer 6 hafta cinsel ilişki yasağına uyulursa bir sorun ile karşılaşma olasılığı çok düşüktür. Erken cinsel ilişki yara yeterli güce kavuşmadan dokuya uygulanan bası nedeniyle tekrar genişlemeye neden olabilir.

* Vajinanın tekrar genişlemesini önlemek için yapılabilecek koruyucu tedaviler var mıdır ?
Nasıl karın egzersizleri ile karnımızı sıkı tutabiliyorsak vajinamızda kaslardan oluştuğundan onu da yapılan bazı vajina daraltma egzersizleri ile sıkı tutabiliriz. Bu egzersizlerin genel ismi Kegel egzersizleridir. Kegel egzersizleri vajina etrafındaki pelvis tabanı kaslarını sıkıp – bırakma şeklindeki egzersizlerdir. Kuvvetlenen vajina kasları sayesinde özellikle cinsel ilişki sırasındaki haz artmakta, orgazm kolaylaşmakta, hafif idrar kaçırma gibi üriner sitem sorunlarının önüne geçilebilmektedir. Vajinal kasları az kullanma, doğum ve gebelik sırasında oluşan gevşeme, yıpranma ve menopoz dönemine girildiğinde kasların kasılma yeteneğinde azalma görülür. Kegel egzersizleri ile kasların gücü ve sıkılığı artırılarak, olası cinsel ve üriner problemler önlenebilir.

* Vajenden ses gelmesi nedir ? Neden olur ?
Vajen genişlemesi nedeni ile  vajene hava kaçar ve buna bağlı olarak vajenden gaz çıkarıyor gibi sesler gelebilir. Yine vajen genişlemesi olan hastalarda cinsel ilişki esnasında hoş olmayan sesler gelebilir. Bu durmun tedavisi de vajen daraltıcı ameliyatlardır.

* Tekrar vajina daraltma yapılabilir mi ?
Eğer kişinin vajinasında tekrar genişleme olmuş ise vajen daraltma ameliyatı tekrar yapılabilir.

* Ameliyat yapıldığı anlaşılır mı ?
Ameliyattan 1-1.5 ay sonra bile değil partneriniz tarafından, bir jinekolog tarafından muayene dahi edilseniz bu tür bir ameliyat geçirdiğiniz siz söylemedikçe anlaşılmayacaktır. 

* Vajinoplasti operasyonu sonrasında tekrar normal doğum yapılabilir mi ?
Vajinoplasti (vajen daraltma) ameliyatı veya labioplasti ameliyatı olmanız ileride normal doğum yapmanızı engellemez. 

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

* Genetik, yapısal nedenler
* Çok sayıda normal doğum
* Doğum yırtıkları
* Müdahaleli zor doğumlar
* Doğum dikişlerinin mikrop kapması ya da açılması
* İri bebek doğurma
* Yaşın ilerlemesi ile doku elastikiyeti kaybı

EŞANLAMLILAR >>>> vajina sıkılaştırma, vajina daraltıcı ameliyat, vajina yenileme ameliyatı, vajen gençleştirme ameliyatı, vajen düzeltme ameliyatı )