YÜZ GERDİRME AMELİYATI NEDİR ?​


Yüzünüzdeki yaşlanma bulgularından rahatsızsanız yüz gerdirme ameliyatı sizin için uygun olabilir. Yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş kişiler bu operasyon için ideal adaylardır. Yüz ameliyatı ile yüz ve çene bölgesindeki bazı yaşlanma bulgularını düzeltebilir. Bunlar;

• Yüzün orta bölgesindeki sarkıklık
• Alt gözkapaklarının aşağısında yer alan derin kırışıklıklar
• Ağız köşesinden buruna uzanan derin kırışıklık
• Aşağı doğru yer değiştirmiş yağlar
• Alt yüz bölgesindeki kas tonus kaybına bağlı oluşan sarkıklıklar
• Çenenin alt kısmındaki cilt gevşekliği ve fazla yağ depolanması

Yüzümüz derinden başlayarak kemik, kas, fasya, yağ ve cilt tabakalarından oluşur. Doğal yaşlanma sürecinde kaslar tonus kaybeder ve fasya tabakası  (yüzdeki yapıları birarada tutar) gevşer. Yüzün alt yarısındaki yağlar aşağı doğru yer değiştirerek çenenin alt kısmında yoğunlaşırlar. Derin kırışıklıklar yağların dağılımının değişmesinden oluşur. Yüz germe operasyonu tonus kaybına bağlı oluşan sarkmayı düzeltecektir, fakat tüm kırışıklıkları ortadan kaldıramaz. Modern yüz germe operasyonu deriyi germekle yetinmeyip, SMAS olarak adlandırılan yüzün derin tabakasını da müdahale eder. Deri tabakasının aksine SMAS gerilmez, bu tabakanın yeri düzeltilerek dikişlerle sabit hale getirilir. Bu işlemler sonucun daha kalıcı olmasını ve aşırı gerilmiş yüz görünümünün oluşmamasını sağlar.

Kaş kaldırma, göz kapağı estetiği ve boyun estetiği ameliyatları, yüz germe operasyonu ile kombine edilebilir. İnce kırışıklıklar için dolgu maddelerinin enjeksiyonu (yağ, hyalüronik asit vb) veya peeling (mekanik, kimyasal, lazer) yapılabilir.

YÜZ GERDİRME AMELİYATI İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?


Yüz germe sadece cerrahi olarak yapılabilir. Cerrahi-olmayan yüz gençleştirme işlemleri ile aynı sonuçlar alınamaz. Fakat bu işlemler yüz germe operasyonunun gerekli olduğu yaşı geciktirir ve operasyonun sonuçlarına tamamlayıcı etki gösterir.

• Sağlıklı iseniz ve yara iyileşmesini engelleyen herhangi bir sağlık sorununuz yoksa,
• Sigara içmiyorsanız,
• Pozitif bir bakış açınız varsa ve görünümünüzde bir düzelme istiyorsanız
uygun aday olabilirsiniz.
​​YÜZ GERDİRME AMELİYATI ÖNCESİ 


​Doktorunuz ile ilk görüşmede bu operasyondan ne beklediğinizi ve operasyon sonrasında nasıl görünmek istediğinizi açık şekilde belirtmelisiniz. İstek ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaşın. Estetik cerrahi için karar vermek çok kişiseldir. Bu yüzden operasyon öncesinde mutlaka yararları ve riskleri iyi bir şekilde anlaşılarak kabul edilmelidir. Doktorunuz mevcut hastalıklarınızı, allerji durumunuzu, kullandığınız ilaçları operasyondan önce bilmek isteyecektir. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyon öncesinde belli bir süre bırakmanız istenir. Aspirin ve kanamayı arttıran bazı ağrı kesiciler kesilir.
YÜZ GERDİRME AMELİYATI 


Anestezi
Yüz germe operasyonu genellikle genel anestezi altında yapılır. Normal şartlarda 2-2.5 saat sürer. Ek işlemler (burun, göz kapağı vb.) yapılırsa ameliyat uzayabilir. Genellikle kişinin 1 gece hastanede kalması istenir.

Kesi
Yapılacak değişikliğin derecesine bağlı olarak seçilecek yüz germe operasyonu farklılık gösterebilir. Geleneksel yüz germe, kısa izli yüz germe ya da bunlarla birlikte boyun germe operasyonu tercih edilebilir. 
Geleneksel yüz germe operasyonunda kesi sıklıkla şakak bölgesindeki saç çizgisinden başlar, kulak önünden devam ederek, kulak arkasındaki saçlı deride sonlanır. Bu kesi oluşabilecek bir izi en aza indirecek şekilde yapılır. Yüz, çene sınırı ve boyun bölgesindeki yağlar alınır ya da bunlara tekrar şekil verilir. Yüzün derin tabakaları ve kaslar gerilir. Fazla cilt çıkartılır. Eğer boyuna yönelik bir müdahale yapılacaksa çene altında ikinci bir kesi yapılabilir. 
Kısa izli yüz germede şakaklardan kulak önüne uzanan bir kesi yapılır.
Çene alt kısmındaki ciltte sarkıklık, boyun cildinde gevşeme, çene altında yağ birikimi varsa boyun germe ile düzeltilebilir. Boyun germe operasyonunda kesi sıklıkla kulak memesinin ön kısmından başlayarak kulağın arkasına geçerek saçlı derinin alt kısmında sonlanır.

Kesilerin Kapatılması
Yüz germe operasyonu için yapılan kesiler iyileştiğinde saçlı deri içinde ve yüz ile kulağın doğal kıvrımlarında saklanır.
​YÜZ GERDİRME AMELİYATI SONRASI


​Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Yüzde genel bir şişlik ve morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Operasyon tamamlandıktan sonra şişlik oluşumunu en aza indirmek için yüzünüzün etrafına bir sargı sarılır. 

Operasyondan sonra şişliklerin tam olarak geçmesi birkaç ayı alır. İzlerin belirsiz hale gelmesi ise altı aya kadar uzar. 

 Genellikle kişiler 1 hafta sonra işine dönebilir.

Erkek hastalarda kulak arkası ile saçlı deri arasındaki mesafe daralabilir. Bu nedenle tıraş olurken dikkat etmeleri gerekir.  


KONUMUMUZ

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

info@mest.co

Yüz Gerdirme Ameliyatı

SİTE HARİTASI
0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

İLETİŞİM

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİRDOKTORUNUZA SORUN

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )