Vücudunuzda diyet ve egzersize yanıt vermeyen lokalize yağ birikimlerinden şikayetçi iseniz,
İdeal ağırlığının % 30 fazlasını geçmeyen, cilt elastikiyeti ve kas tonusu iyi olan yetişkinler,

Sağlıklı iseniz ve yara iyileşmesini engelleyen herhangi bir sağlık sorununuz yoksa,
Sigara içmiyorsanız,
Pozitif bir bakış açınız varsa ve görünümünüzde bir düzelme istiyorsanız liposuction için uygun aday olabilirsiniz.

YAĞ ALDIRMA ( LIPOSUCTION )

OPERASYON ÖNCESİ HAZIRLIK

OPERASYON

Kültür Mah. Cumhuriyet Bulv.       Martı apt. No:161 D:2       

ALSANCAK / İZMİR

( Tevfik Fikret Lisesi karşısı )

info@mest.co

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Anestezi
Liposuction lokal anestezi, bölgesel (spinal) anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir. Doktorunuz sizin için en uygun yöntemi önerecektir. Operasyon ve operasyon sonrası hastanede kalış süresi liposuction yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak değişir. Günübirlik bir işlem şeklinde olabilir ya da hastanede bir gece geçirilmesi istenebilir. 

 Kesi
Liposuction küçük ve belirsiz kesilerden yapılır. İlk olarak kanama ve travmayı azaltmak için özel bir solüsyon liposuction yapılacak alanlara uygulanır. Daha sonra küçük kesilerden kanül ile yağ dokusuna girilir. Kontrollü ileri geri hareketler uygulanarak fazla yağ dokusu serbestleştirilir. Serbestleşen yağ, kanüle bağlanmış negatif basınç uygulayan vakum ya da enjektör ile çekilir.  

Cumhuriyet Bulv. No:161 D:2 ALSANCAK / İZMİR

Doktorunuz ile ilk görüşmede bu operasyondan ne beklediğinizi ve operasyon sonrasında nasıl görünmek istediğinizi açık şekilde belirtmelisiniz. İstek ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaşın.

Estetik cerrahi için karar vermek çok kişiseldir. Bu yüzden operasyon öncesinde mutlaka yararları ve riskleri iyi bir şekilde anlaşılarak kabul edilmelidir. 

Doktorunuz mevcut hastalıklarınızı, allerji durumunuzu, kullandığınız ilaçları operasyondan önce bilmek isteyecektir. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyon öncesinde belli bir süre bırakmanız istenir. Aspirin ve kanamayı arttıran bazı ağrı kesiciler kesilir.

Operasyondan sonra şişliklerin azaltılması ve pıhtı oluşumunu engellemek için mümkün olduğunca erken yürümeye başlanması istenir. İyileşme sürecinde tedavi edilen alanları örten korse giyilmesi önerilir. Bu şişliklerin azalmasına ve yeni vücut şeklinin oluşmasına yardımcı olur. Şişliklerin tam olarak geçmesi birkaç ayda olur.

YAĞ ALDIRMA İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?

DOKTORUNUZA SORUN
KONUMUMUZ

LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA) NEDİR ?

İLETİŞİM

İYİLEŞME SÜRECİ

SİTE HARİTASI

0 232 371 63 63

0 532 243 43 42

Liposuction, vücudun belli bölgelerindeki diyet ve egzersize dirençli yağ birikimlerinin özel bir vakum veya özel enjektörlerle emilerek, vücuttan uzaklaştırıldığı bir vücut kontürü düzeltme ameliyatıdır.

Liposuction operasyonu son 10 yıldaki ilerlemeler ile çok daha güvenli hale gelmiştir. Günümüzde en sık uygulanan plastik cerrahi operasyonları arasındadır.

Liposuction operasyonun sık olarak uygulandığı vücut bölgeleri; Uyluklar, kalçalar, karın ve bel, kollar, sırt, diz içleri, göğüs bölgesi, çene, bacaklardır. 

Liposuction tek başına ya da yüz germe, abdominoplasti, meme küçültme gibi plastik cerrahi operasyonları ile birlikte uygulanabilir.

Liposuction ile neler yapılamaz ?
Liposuction obeziteyi tedavi edemez ya da diyet ve egzersizin yerini alamaz.
Selülit için uygun bir tedavi değildir.